از امروز ساخت اپل آیدی نیاز به شماره تلفن دارد! کد ایران در لیست نیست

در گذشته ساخت اپل آیدی تنها با داشتن یک ایمیل معتبر امکان پذیر بوده، اکنون در مرحله‌ی احراز هویت حتما باید شماره تماس خود را وارد کنید و متأسفانه از پیش‌شماره‌ی ایران پشتیبانی نمی‌کند.

شرکت اپل در جدیدترین اقدام خود، امروز ساخت اپل آیدی را منوط به داشتن شماره موبایل کرد. پیش از این در مراحل ساخت اپل آیدی یک کد به آدرس ایمیل فرد ارسال می‌شد و احراز هویت به‌سادگی انجام می‌گرفت؛ اما از امروز برای ساخت اپل آیدی، اپل کد مذکور را فقط ازطریق پیامک یا تماس صوتی دراختیار کاربر خواهد گذاشت.

سخت‌گیری اپل در ساخت حساب کاربری هرچند ممکن است برای سایر کشورها به منزله‌ی افزایش امنیت تلقی شود؛ اما در ایران مانع دیگری برای استفاده از گوشی‌های اپل محسوب می‌شود؛ چرا که متأسفانه شرکت آمریکایی کد ایران را در فهرست پیش‌شماره‌های خود قرار نداده است. کاربران ایرانی پیش از این برای ساخت اکانت اپل تنها به یک نشانی جعلی نیاز داشتند که به‌سادگی توسط سایت‌های مانند
fakeaddressgenerator ساخته می‌شود. اما مسئله‌ی اخیر به‌سادگی وارد کردن نشانی جعلی نیست؛ زیرا کاربر برای ادامه‌ی مراحل ثبت‌نام ملزم به وارد کردن کد تأییدی است که از اپل دریافت می‌کند.

بررسی ها نشان دهنده این موضوع است که در صورت داشتن اپل آی‌دی از قبل به مشکلی برنخواهند خورد. در واقع تنها کسانی به مانع جدید اپل برمی‌خورند که بخواهند برای اولین بار از گوشی‌های اپل استفاده کنند.

این مطالب را هم بخوانید
از کجا بفهمیم گوشی هک شده

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.