بهترین بازی PS4 / برترین های ۲۰۲۰

در دنیای بازی های کنسول، گاهی یک بازی به دلایل مختلفی نظر گیمر ها را در سراسر دنیا جلب میکند. PS4 جزو آن کنسول هایی است که توانست به کمک استراتژی دقیق سونی و بازی های بی نظیر اختصاصی گوی رقابت از کنسول XBOX را برباید و به بهترین کنسول نسل هشتم بدل شود.

اکنون که به مرحله پایان یافتن PS4 و ورود PS5 رسیده ایم با ما همراه باشید تا جذاب ترین و بهترین بازی های محبوب گیمر های این کنسول را در مدت حضور درخشان خود خدمت شما معرفی کنیم.

۱. God of War – PS4

PS4

نظرات مختلف است اما اکثر منتقدان به جای دوست داشتن این بازی عاشق آن شده اند. عنوان خدای جنگ یکی از بهترین بازی های ساخته شده در تاریخ بازی های ویدیویی محسوب می شود و در تمام جهان میلیون ها طرفدار دارد. مگر می شود عاشق ps4 باشید و این عنوان را تجربه نکرده باشید. شکی نیست که داستان این بازی یکی از بهترین روایاتی است که ما می توانیم در یک بازی ویدیویی آن را تجربه کنیم. مگر می شود ماجراجویی ها و نبرد های حماسی کریتوس برای کسی جذاب نباشد. البته به اعتقاد بسیاری قسمت سوم این بازی هنوز هم بهترین قسمت آن است اما چون قرار است در مورد ps4 صحبت کنیم منطور ما قسمت ۴ این بازی است که برای این کنسول منتشر شده است. شاید در این قسمت حضور فرزند کریتوس بازی را جذاب تر کرده باشد چرا که پدر و پسر با هم دشمنان خود را نابود می کنند. نکته جالب در مورد کریتوس در این بازی که باعث تحسین اکثر منتقدان نسبت به داستان بازی شده است به آرامش عجیب او باز می گردد. دیگر خبری از آن همه جوش و خروش معروف در کریتوس نیست. به نظر می آید پدر شدن مسولیت سنگینی برای کریتوس بوده و همین امر باعث آرامش عجیب او شده است. البته این به آن معنا نیست که کریتوس نمی تواند هنوز بدون هیچ رحمی سر دشمنان خود را قطع کند. کافی است خطری پسرش را تهدید کند آن موقع خواهید دید که کریتوس آرام به چه هیولایی تبدیل خواهد شد. البته این بازی یک بازی انحصاری برای کنسول سونی است و بر روی کنسول دیگر و حتی pc نیز قابل دسترس نیست.

۲. PS4- Red Dead Redemption 2

PS4

راک استار زیرک. مگر می شود راک استار عنوانی را عرضه کند و میلیون ها نفر عاشق آن نشوند. یکی از بازی هایی که به طور حتم شما را مجذوب خود می کند این بازی است. البته این بازی یک بازی انحصاری نیست ولی تجربه آن بر روی ps4 بسیار لذت بخش است. بزرگترین ویژگی این بازی جهان بی پایان آن است. یک هفت تیر در دست بگیرید و سوار بر اسبتان به هر کجا که می خواهید بروید. طبق سنت همیشگی راک استار در جای جای این بازی چندین داستان مخفی وجود دارد که خوراک ماجراجو هاست. هر چند پایان این بازی طبق روال معمولی بازی های دیگر یک پایان خوش و آرام نیست اما با این حال نمی توان بی خیال این بازی شد. بدون شک این بازی به همراه آرتور دوست داشتنی والبته شرورش همیشه در یاد عاشقان بازی های ویدیویی خواهد ماند.

۳. PS4- Metal Gear Solid 5: The Phantom Pain

PS4

مگر می شود در این لیست بازی از نابغه دنیای بازی های ویدیویی یعنی کوجیما وجود نداشته باشد. شاید باید بلوغ داستان و البته گرافیک در سری متال گیر را در قسمت پنجم آن جست و جو کرد. در زمینه داستان هرچه که می خواهید دارید. از لحظه های عاشقانه گرفته تا صحنه های اکشن تمام عیار تنها گوشه ای از داستان بی نظیر این بازی هستند. بدون شک زمانی که متوجه می شوید در تمام مدت بازی با بیگ باس طرف نبودید و صرفا بدل آن را در اختیار داشتید دوست دارید تا آن جا که می شود به کوجیما حرف های خوب بزنید. اگر طرفدار بازی های سخت والبته پیچیده هستید شک نکنید که این بازی بهترین انتخاب موجود است.

۴. PS4- Fortnite

PS4

اما بهترین بازی آنلاین گروهی چند سال گذشته در لیست ما در جایگاه چهارم قرار گرفته است. شکی نیست که نیازی به توضیح این بازی وجود ندارد چرا که آن قدر محبوب ومعروف است که اکثر گیمرها، چه مبتدی و چه حرفه ای آن را تجربه کرده اند. اگر به دنبال بهترین بازی سبک بتل رویال در جهان می گردید فورتنایت هم چنان با اختلاف فاحشی از رقبایش چند پله ای بالاتر است. بدون شک مهمترین ویژگی این بازی نسبت به بازی های رقیب دیگر که باعث فروش بیشتر این بازی شده است به گرافیک جالب و کودکانه آن باز می گردد. جایی که رنگ ها و طراحی های خنده دار حرف اول را می زنند و خبری از صحنه های پر از خون و اکشن نیست. البته این بازی هم یک عنوان انحصاری نیست و به احتمال زیاد اکثر کسانی که این بازی را در ایران تجربه کردند آن را بر روی pc امتحان کرده اند اما تجربه این بازی بر روی ps4 یک تجربه متفاوت و چالش بر انگیز است که به طور حتم گیمر های حرفه ای بی خیال آن نخواهند شد.

۵. PS4- Grand Theft Auto 5

PS4

مگر می شود در لیست بهترین ها و یا پرفروش ترین ها حرفی از عنوان های بی نظیر GTA نزد. GTA یا همان آشوب در شهر خودمان در نسخه ۵ یک انفجار تمام عیار در صنعت بازی محسوب می شد وآن قدر حیرت انگیز و دوست داشتنی بود که توانست تنها ۶ ماه پس از عرضه عنوان پر فروش ترین بازی تاریخ را به دست آورد. جالب این جاست که با این که نزدیک ۵ سال از عرضه رسمی این بازی می گذرد اما هم چنان این بازی در لیست پر فروش ترین بازی های جهان قرار دارد. آشوب در شهر در قسمت ۵ از ویژگی های متفاوتی بهره می برد. از جمله این ویژگی ها می توان به بازی در نقش سه شخصیت متفاوت در این بازی اشاره کرد. مانند همیشه نقشه بازی بسیار بزرگ و داستان بسیار غنی والبته پر از قسمت های جانبی که در صورت انجام آن ها بازی به شما جوایز جالبی می دهد. اما یکی از قابلیت های بی نظیر در بازی های راک استار و البته به طور خاص این بازی اجازه به توسعه دهندگان مختلف برای عرضه مادهای متفاوت و جذاب برای این بازی است. البته این بازی هم به طور انحصاری برای ps4 در نظر گرفته نشده است اما باز هم نسخه ps4 آن یک حس دیگری دارد.

۶. PS4- THE LAST OF US

PS4
باز هم نافی داگ و باز هم یک عنوان انحصاری بی نظیر. شکی نیست که در این سال ها عنوان های آخر زمانی به طرز قابل توجهی مورد توجه استودیو های بزرگ قرار گرفته اند. یکی از بهترین این عنوان ها همین بازی بی نظیر THE LAST OF US است. شاید تا به حال عادت نداشتیم تا با یک دختر بچه در دنیای آخر زمانی به شکار دشمنانتان بپردازید. این بازی توانسته نقد های بسیار مثبتی تا به اینجا دریافت کند. این بازی یکی از بهترین بازی های انحصاری PS4 و البته نافی داگ محسوب می شود که البته تا چند ماه دیگر قسمت دوم آن عرضه خواهد شد منتهی برای کنسول جدید ولی باز هم قابلیت اجرا شدن روی کنسول های قدیمی وجود خواهد داشت.

 ۷. PS4- Resident Evil 7: Biohazard

PS4
پس از مدت ها نزول و ناتوانی کپکام در تولید یک رزیدنت اویل خوب این این قسمت یک بازگشت بزرگ برای این بازی محسوب می شد. این بار طرز گردش دوربین در محیط بازی جذاب تر شده و محیط حس ترس بیشتری را به شما انتقال می دهد. ترس از لحظه دیدن کاور بازی آغاز می شود و تا پایان به خوبی ادامه پیدا می کند. داستان بازی پیرامون مردی به نام اتان است که در یک خانه عجیب در لوییزانا به دنبال همسر خود می گردد. البته این جست و جو به هیچ عنوان کار راحتی نبوده و در تمام طول مدت بازی سختی مراحل شما را عصبی خواهد کرد. در این بازی همه چیز وجود دارد. از پازل ها گرفته تا تعقیب و گریز ها همه چیز به خوبی پرداخت شده تا نتیجه یکی از بهترین رزیدنت اویل های تاریخ باشد. این بازی به صورت عمومی و برای تمام پلتفرم ها عرضه شده است.

۸. PS4- Call Of Duty: Modern Warfare

PS4
دیگر کم کم از کالاف دیوتی نا امید شده بودیم. مخصوصا از استودیو بی نظیر اینفینیتی وارد. اما ظاهرا اینفینیتی توانسته راه حلی برای جلوگیری از سقوط بیشتر پیدا کند. همه به اتفاق قبول دارند که سری جنگ آوری مدرن بهترین عنوان ساخته شده از سری کالاف دیوتی تا به حال است. شخصیت  بی نظیر و دوست داشتنی چون کاپیتان پرایس هنوز هم یکی از معرکه ترین کاراکتر های بازی های ویدیویی محسوب می شود. شکی نیست که عاشقان کالاف دیوتی حاضرند همه چیز را بدهند تا دوباره طعم هم تیمی شدن با پرایس را بچشند. سری جدید جنگ آوری نوین از داستان قابل قبولی بهره می برد البته که این داستان به خوبی داستان ۳ گانه اصلی نیست ولی هنوز هم جذابیت بالاتری نسبت به افتضاحاتی چون کالاف دیوتی ارواح دارد. یکی از نکاتی که باعث شد تا این بازی در ایران کمتر نفوذ پیدا کند نیاز مداوم بازی به اینترنت بود. یکی از ویژگی های بی نظیر بازی بخش مبارزات آنلاین است که اگر ۲۴ ساعته هم پای آن بنشینید خسته نخواهید شد. این بازی بسیار پر فروش بوده و توانسته پس از مدت ها جیب اکتیویژن را پر از پول کند. با امیدی که در دلمان نسبت به آینده راه ندای وظیفه پیدا شده است می توانیم با اطمینان بگوییم قرار است دوباره دوران اوج کالاف دیوتی را ببینیم. این بازی به صورت تمام آنلاین و برای تمام پلتفرم ها عرضه شده است.

۹. PS4- Battlefield 1

PS4
حتما بسیاری از شما بتلفیلد را به یاد دارید. این عنوان برای رقابت مستقیم با ندای وظیفه اکتیویژن ساخته شده است اما هیچ گاه نتوانست به محبوبیت ندای وظیفه دست پیدا کند. روند نزولی در سری های معروف در این سال ها به یک قضیه معمولی بدل شده و البته که میدان نبرد هم از این قضیه جدا نبوده. شرکت سازنده سعی کرد تا با آازمون و خطا و امتحان هر داستانی بازی را به روز های اوجش بر گرداند. حتی در این راه عنوان بتلفیلد هارد لاین را نیز معرفی کردند که به داخل شهر کشیده می شد و بین دزد ها و پلیس ها در جریان بود. البته این بازی یکی از مضخرف ترین بازی های این سری محسوب می شود. اما در بتلفیلد ۱ بود که استراتژی EA به طور کلی تغییر کرد. به جای اینکه از داستان های ضعیف بهره ببرید حجم آن را کم و به جایش از بخش های جدید تر بهره ببرید. درست است که بخش داستانی بتلفیلد ۱ چنگی به دل نمی زند اما در بخش مبارزات آنلاین با یک شاهکار طرف هستیم. بازی در این بخش بسیار قوی است و توانسته میلیون ها بازیکن از سراسر جهان را در این بخش دور هم جمع کند. البته روال این کار در بتلفیلد ۵ نیز تکرار شد. ولی به خاطر نوآوری و تازه بودن این نبرد ها ما نسخه ۱ را در این لیست جای دادیم.

۱۰. PS4- Monster Hunter World

PS4
همیشه عنوان های متفاوت از شانس خوبی برای پیروزی در رقابت بزرگ با دیگر عنوان ها برخوردار هستند. در زمانی که بازی های ورزشی دیگر ان شکوه قبل را ندارند و شوتر ها هم در زمینه داستانی نا کارآمد هستند زمینه برای بازی های جدید تر و البته فانتزی تر باز خواهد شد. یکی از این بازی ها که بسیار دوست داشتنی و جالب به نظر می رسد همین دنیای هیولا هاست. اکثر بدنه این بازی از نبرد های آنلاین تشکیل شده  و البته نیم نگاهی هم به بخش داستانی صورت گرفته است. با تمام این ها این بازی توان خوبی در جذب مخاطب داشته و توانسته میلیون ها بازیکن در سراسر جهان داشته باشد. گرافیک بازی در حد بهترین ها نیست اما به هیچ وجه نمی توان از آن ناراضی بود. شکی نیست که این بازی یکی از بهترین عنوان های فانتزی آنلاین به شمار می رود.
این مطالب را هم بخوانید
8 فیلم جذاب سال 2020

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.