راهنمای خرید TRX 2020 (تی ار ایکس)

ورزش TRX که در ماه های اخیر به دلیل شیوع کرونا و تعطیلی مجموعه های ورزشی نظر ورزشکاران را به خود جلب کرده است کی از ورزش های مناسب برای همه افراد به عنوان ورزش استقامتی شناخته شده است و در سالهای اخیر کاملا مورد استقبال علاقه مندان به ورزش قرار گرفته است.از ابزار این ورزش بند و وسایلتی ار ایکس است که مورد علاقه ورزشکاران این رشته است.

ورزش تی ار ایکس تاثیر های مختلفی روی ورزشکار از قبیل بر افزایش چابکی، سرعت، استقامت و مقاومت بدن از طریق مکانیسم تعلیق متمرکز است. یک جلسه تمرین استقامتی TRX، بسته به وزن بدن ورزشکار ، بین ۳۶۰ تا ۵۳۰ کالری می سوزاند.
در بین بندهای تی آر ایکس موجود در بازار اکثرا از جنس نایلون و با کیفیت بالا ساخته شده اند و دارای دستگیره هایی بادوامی هستند تا توان نگهداری فشار تا وزن ۶۵۰ کیلوگرم را داشته باشند. یکی از ویژگی های جذاب بندهای TRX به راحتی قابل حمل بودن آن است و در هر مکانی می توان آن ها را نصب کرده و بر اساس تمرینات اصولی و منظم از آن ها استفاده کرد.

مربیان TRX بر این موضوع معتقد هستند که این ورزش می تواند تحرک و ثبات را با هم افزایش دهد. فعالیت متابولیک بدن را به حداکثر برساند، عضلات سفت و ورزیده ایجاد کند و قدرت عملکردی بدن را بالا ببرد.
ورزش تی ار ایکس به گونه ای طراحی شده که با هر حرکت ورزشکار به علت استفاده از لوازم تی آر ایکس بقیه اجزای بدن را نیز درگیر خواهد کرد که در نتیجه مقاومت بدن افزایش می یابد. در تمرینات تی آر ایکس حرکات اصلاحی بدن نیز مدنظر قرار گرفته شده و اندام در حالت تناسب شکل می گیرد.

راهنمای خرید TRX

تجهیزات ورزش تی آر ایکس قابل حمل و سبک است، شما اگر زمانی کافی برای باشگاه رفتن ندارید و یا هزینه های باشگاه برایتان زیاد است می توانید با خرید یک پک تی آر ایکس از مزایای این ورزش استفاده کنید. شما می توانید آن را در منزل و یا هر فضایی که بتوانید بندهای آن را نصب کنید (محل کار و یا پارک) از این ورزش استفاده کنید.

یکی از لذت بخش ترین مزایای این ورزش این است که می توان آن را در منزل به راحتی انجام داد. زیرا بندهای تی آر ایکس به راحتی نصب و برپا شده و بعد از استفاده قابل جمع شدن هستند و نیازی به آن نیست که فضایی از منزل را به طور کامل به تجهیزات و بند های TRX اختصاص داده شود.

کیفیت تسمه های TRX

TRX

همانطور که می دانید بدن شما در هنگام انجامتمرینات TRX توسط دو تسمه نگاه داشته می شوند، در واقع بدن شما معلق می ماند. این تسمه ها حکم ایمنی بدن شما را دارند. پس باید از کیفیت متریال ودوخت تسمه ها بسیار اطمینان داشته باشید.

سعی کنید از برندها و نمایندگی های معتبر خرید کنید و مطمئن شوید که جنس تسمه ها از فیبر کربن باشد. کیفیت دوخت و بسته بندی محصول را بررسی کنید و حتما متناسب با وزن خود این وسیله را تهیه کنید.

دستگیره های تی آر ایکس

TRX

از آنجایی که تمامی تمرین های تی آر ایکس با گرفتن دسته ها انجام می شود شما باید توجه داشته باشید که علاوه بر اینکه این دستگیره ها محکم باشد، راحت گرفته شده و در برابر لغزش و سر خوردن دست ها مقاوم باشد.

کارابین TRX

TRX

کارابین و یا همان قلاب تی آر ایکس تسمه ها را نگاه می دارد. خیلی مهم است جنس آن فلزی باشد و برای وزن شما طراحی شده باشد.

این مطالب را هم بخوانید
بهترین کوله پشتی کوهنوردی / راهنمای خرید کوله پشتی

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.