رسوایی جدید برای هواوی در سال ۲۰۲۰

هواوی برای تبلیغ کیفیت دوربین گوشی‌های هوشمند خود از تصاویری استفاده کرده که با دوربین دی اس ال آر ثبت شده‌اند.

در سال‌های اخیر، بارها هواوی به استفاده از تصاویر جعلی برای تبلیغ کیفیت دوربین‌های گوشی‌های هوشمند خود متهم شده است و بعد از اثبات این موضوع، مقام‌های این شرکت توضیحاتی کوتاه ارائه داده و از کاربران عذرخواهی کرده‌اند. این موضوع گویا امسال نیز تکرار شده است. چندی پیش، هواوی تصاویر باکیفیتی منتشر کرد و مدعی شد آن‌ها را با دوربین گوشی‌های هوشمندش ثبت کرده‌ است. حال به‌نظر می‌رسد چنین اتفاقی رخ نداده است و درواقع، برای ثبت برخی از آن‌ها از دوربین‌های توانمند دی اس ال آر استفاده شده است.

این تصاویر درواقع مجموعه‌ای از تصاویر مختلف بود که به‌صورت ویدئویی و در قالب تبلیغاتی به‌نمایش گذاشته شد. محل نمایش نیز مسابقه‌ی عکاسی در چین بود که هواوی مسئولیت برگزاری آن را به‌عهده داشت. پس از نمایش ویدئو حاوی تصاویر، کاربری به‌نام جیمی هو که درواقع برنده‌ی جایگاه دوم در مسابقات عکاسی با آیفون ۲۰۱۸ بود، در صفحه‌ی شخصی ویبو خود مدعی شد تصاویر جعلی هستند.

جیمی هو که در مسابقه عکاسی با گوشی آیفون ۲۰۱۸ توانسته بود تصاویری با آیفون ۶ ثبت کند و جایگاه دوم این مسابقه را به‌دست آورد، در توضیح ادعای خود گفته است دو تصویر منتشرشده با استفاده از دوربین نیکون دی ۸۵۰ مدل دی اس ال آر ثبت شده است. دوربین نیکون دی ۸۵۰ مدل دی اس ال آر تقریبا سه‌هزار دلار قیمت دارد و طبیعتا درمقایسه‌با گوشی‌های هوشمند تصاویر باکیفیت‌تری ارائه می‌دهد.

در سال ۲۰۱۹ هم، چنین اتفاقی افتاد که بعدها مشخص شد برخی از تصاویر درواقع با دوربین دی اس ال آر نیکون گرفته شده است.

هواوی نیز تنها به ارسال پستی در حساب ویبو خود بسنده کرد و با عذرخواهی گفت مقصر اصلی ویراشگری بود که تصاویر را به‌اشتباه در گالری به‌اشتراک قرار داده است. این شرکت مدعی شد هدفش ایجاد انگیزه در کاربران محصولات هواوی برای به‌اشتراک‌گذاشتن تصاویر بوده است.

هواوی در سال ۲۰۱۶ نیز اقدامی مشابه انجام داده و برای تبلیغ دوربین به‌کاررفته در هواوی پی ۹ از تصاویری استفاده کرده بود که درواقع، با دوربین‌ ۴،۵۰۰ دلاری کانن گرفته شده بود.

این مطالب را هم بخوانید
جدیدترین قیمت گوشی های پرچمدار 2020

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.