رکورد سرعت اینترنت شکست – ۴۴.۲ ترابایت بر ثانیه

به تازگی محققان دانشگاه موناش استرالیا به سرعت ۴۴.۲ ترابیتی بر ثانیه به دست آورده اند که این سرعت بسیار بالاتر از میانگین سرعت اینترنت در بسیاری از کشورهای جهان است و حتی هزاران برابر سریع‌تر از بالاترین سرعت اینترنت جهان یعنی اینترنت سنگاپور با سرعت ۱۹۸.۵ مگابیت بر ثانیه یا آمریکا با سرعت ۵۰.۲ مگابیت بر ثانیه است.

محققان استرالیایی ادعا کرده اند که برای رسیدن به سرعت ۴۴.۲ ترابایت بر ثانیه از فیبر نوری و یک تراشه، موفق به ثبت چنین رکورد جدیدی  شده‌اند.

ترابابت

یکی از محققان دانشگاه موناش،دکتر Bill Corcoran که در این تحقیق حضور داشته، بیان کرده:

«تحقیق ما نشان‌دهنده توانایی بالای کابل‌های فیبر نوری است که اکنون در زیر زمین قرار دارند. این کابل‌ها ستون فقرات ارتباطات کنونی ما هستند و چنین نقشی را در آینده نیز بر عهده خواهند داشت.»

قطعا کاربران نهایی در آینده‌ی نزدیک امکان دانلود بازی یا استریم ویدیو با سرعت ۴۴/۲ ترابیت‌برثانیه را نخواهند داشت. به‌هرحال اگر فناوری جدید، روزی به سطح تجاری برسد، احتمالا ابتدا برای اتصال دیتاسنترها یا دستگاه‌های اینترنت اشیاء و همچنین محاسبات ابری استفاده کنند.  درنهایت، اتصال‌های اینترنتی در مقایس گیگابیت از سال‌ها پیش مورد استفاده بوده‌اند و هنوز هم نمی‌توان آن‌ سرعت‌‌ها را در اتصال‌های خانگی تجربه کرد. البته محققان امیدوارند که اگر فناوری روزی به اندازه‌ی کافی ارزان شود، شاید کاربران عمومی هم از آن بهره ببرند.

 

منبع خبر: engadget

 

این مطالب را هم بخوانید
از امروز ساخت اپل آیدی نیاز به شماره تلفن دارد! کد ایران در لیست نیست

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.