غول مک بوک پرو

 اپل در تازه ترین اظهارات خود در مورد مک بوک پرو ۱۳ اینچی اعلام کرده است که قصد دارد به‌زودی از پردازنده‌های نسل دهم اینتل استفاده کنند و این به منظور افزایش قدرت چندین برابری مک‌بوک پرو نسبت به نسل‌های گذشته خواهد بود.

به تازگی نسخه جدید مک بوک پرو ۱۳ اینچی در بنچمارک معروف ۳DMark مشاهده شده و مشخصات فنی شگفت انگیزی را به نمایش گذاشته است. نسخه ۲۰۱۹ مک بوک پرو ۱۳ اینچی به نسل هشتم پردازنده‌های اینتل مجهز شده بود، در حالی که نسخه جدید این محصول با پردازنده Core i7-1068NG7 با فرکانس پایه ۲.۳GHz و فرکانس بوست ۴.۱GHz در بنچمارک ۳DMark مشاهده شده است.

این پردازنده فعلاً توسط اینتل معرفی نشده است، اما بر اساس نتایج منتشر شده در ۳DMark، شاهد عملکرد بسیار بهتر آن نسبت به نسخه‌های نسل هشتمی هستیم. مک بوک پرو ۱۳ اینچی سال ۲۰۱۹ به حافظه رم ۱۶ گیگابایتی و فضای ذخیره سازی ۲ ترابایتی SSD مجهز شده‌اند، در حالی که نسخه جدید آن به حافظه رم ۳۲ گیگابایتی و فضای ذخیره سازی ۴ ترابایتی SSD مجهز شده است.

بسیاری از کاربران اپل از لپ‌تاپ‌های مک بوک برای تولید محتوا استفاده می‌کنند؛ در همین راستا برخی از منابع خبری معتبر مدعی شده‌اند که به لطف پردازنده قدرتمند نسل دهمی اینتل امکان تدوین ویدئو‌های ۴K در نسل جدید مک‌بوک پرو ۱۳ اینچی فراهم شده است.

بدون شک طراحی نسخه جدید مک‌بوک پرو ۱۳ اینچی با مک‌بوک پرو ۱۶ اینچی یکسان است و بجای سوئیچ‌های کیبورد پروانه‌ای از نسخه قیچی شکل استفاده می‌کند. در این برخی از منابع خبری معتقدند که اپل با کاهش حاشیه صفحه نمایش مک بوک پرو ۱۳ اینچی به صفحه نمایش بزرگ‌تری دست پیدا کرده است؛ البته این موضوع جنبه پیش‌بینی دارد و تا این لحظه هیچ سندی مبنی بر درست بودن این موضوع منتشر نشده است.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.