معرفی انواع دمبل های بازار ۲۰۲۰

یکی از پرکاربردترین وسیله های ورزشی برای استفاده در باشگاه ها و خانه دمبل های ورزشی هستند. به طور کلی دمبل هایی که در بازار هستند به صورت جفت به فروش می رسد انواع مختلفی دارند. این وسیله های ورزشی به صورت عمده دارای یک لایه رویی از جنس لاستیکی برای محافظت بیشتر از خود و ورزشکار هستند ما در این مقاله به بررسی های انواع دمبل های موجود در بازار و راهنمایی خرید پرداخته ایم.

دمبل های ورزشی بسته به نوع نیاز ورزشکار  انواع مختلفی دارند که بهتر است قبل از خرید اطلاعات مختصری راجب مدل های گوناگون این تجهیزات ورزشی داشته باشد که به شرح زیر است:

  • با وزن ثابت:

    این نوع از دمبل ها که بیشتر در باشگاه های ورزشی استفاده می شود به صورت واحد یا جفت در بازار به فروش می رسند و از قابلیت افزایش و یا کاهش وزن برخوردار نیستند.

  • با قابلیت تنظیم وزن:

    این نوع از دمبل ها بیشتر مناسب استفاده برای کسانی است که از وزنه های مختلفی برخوردار هستند و می توانند بنا به افزایش قدرت عضلانی خود به مراتب از وزنه های سنگین تری نیز استفاده نمایند.

  •  ایروبیک:

    دمبل های ایروبیک در وزن ها و رنگ های مشخصی در بازار موجود هستند و وزن آن ها از ۰.۵ تا ۱۰ کیلوگرم می باشد و دارای یک روکش کلی لاستیکی نیز هستند.

مدل ها موجود در بازار به شرح زیر است:

دمبل بدنسازی شش ضلعی

دمبل

استفاده از دمبل در اغلب تمرینات ورزشی، به‌خصوص بدن‌سازی جایگاهی ویژه‌ دارد. اکثر عضلات‌ بالاتنه‌ی بدن با استفاده از دمبل درگیر و تقویت می‌شوند. «دمبل بدن‌سازی شش‌ضلعی دوعددی» یکی از دمبل‌های شش‌گوش است که به‌راحتی در هر مکانی از آن استفاده خواهید کرد؛ بدون اینکه روی زمین بغلتد. اگر با دمبل تمرین کرده باشید، می‌دانید که ممکن است دمبل از دست رها شود.

شش‌گوشه‌بودن کمک زیادی به ثابت‌ماندن وزنه می‌کند. شکل شش‌ضلعی باعث می‌شود که دمبل را بدون نگرانی از غلتیدن، بعد از تمرین روی زمین گذاشته و به استراحت بپردازید. دمبل بدن‌سازی شش‌ضلعی نمونه‌ی یک دمبل مناسب برای تمرین در باشگاه یا سالن است.

دمبل متغیر گرد دور لاستیکی

دمبل

دمبل متغیر گرد دور لاستیکی دارای وزن های مختلف و متغیر است. دور تا دور این دمبل روکش لاستیکی قوی کشیده شده که از کثیفی، زنگ زدگی و آسیب رسیدن به محصول جلوگیری می‌کند. این دمبل دارای دسته پلاستیکی یا فلزی بوده و اکثرا به صورتی طراحی شده که به کف دست هیچ آسیبی نمی‌رساند و از آسیب رساندن و جا انداختن بر روی دست جلوگیری می‌کند و به طور مثال در یک پک ۱۰ کیلویی چهار قسمت کنار هم با وزن های ۵۰۰ ، ۱۰۰۰ ، ۱۵۰۰ و ۲۰۰۰ گرم بوده که شما می توانید به راحتی با پیچاندن مهره مخصوص، وزن آن را کم یا زیاد کنید.

این دمبل متغیر گرد دور لاستیکی یکی از بهترین پیشنهادها به ورزشکاران است، چرا که از نهایت کیفیت و دوام برخوردار بوده که برای انجام حرکات مختلف ورزشی در فضای منزل و باشگاه مناسب است.

دمبل های متغیر چهارگوش

دمبل

دمبل های متغیر چهارگوش دمبل هایی با ظاهر متفاوت و جذاب هستند که از لحاظ کارایی به نسبت دمبل های متداول با وزنه های گرد بهبود یافته اند و از ۱ کیلوگرم تا ۱۰ کیلوگرم قابل تنظیم هستند.

این دمبل ها به دلیل فرم چهارگوشی که دارند هنگامی که مورد استفاده قرار نمی گیرند ثابت می مانند و جا به جا نمی شوند و تحولی بزرگ در فرم و کارایی دمبل های متغیر قابل تنظیم ایجاد کرده اند عمده بهبود این سری از دمبل ها در فرم و نوع دسته های آن می باشد که قابل تنظیم است و می توان آن هارا متناسب با وزنه انتخابی صفت کرد به طوری که زائده یا پیچی خارج از صفحه به چشم نمی خورد , هنگام تمرین در انجام صحیح حرکات اختلالی ایجاد نمی کنند.

ست ۱۰ کیلو گرمی این دمبل ها شامل صفحه های ۵۰۰ گرمی،۱ کیلوگرمی ،۱.۵ کیلوگرمی و ۲ کیلوگرمی بوده در رنگ های جدی و متنوع ایی ارائه شده اند.

دمبل های ایروتیک

دمبل

این وزنه مناسب خانمها برای استفاده در باشگاه و منزل میباشد و برای تناسب اندام و ورزشهای ایروبیک و پیلاتس است.از جنس چدن خاکستری میباشد.دارای ساختار شش ضلعی است.روکش پی وی سی نرم دارد.

این مطالب را هم بخوانید
5 مدل پر فروش تی ار ایکس

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.