ویکتورینوکس | بهترین ابزار سفر در سال ۹۹

برند ویکتورینوکس VICTORINOX به طراحی و تولید چاقو های چندکاره معروف می باشد که در کشور سوئیس تاسیس گردیده است. این شرکت در ابتدا فعالیت خود را از یک کارگاه چاقو سازی در سال ۱۸۸۴ و در شهر Ibach-Schwyz  (نام شهری در کشور سوئیس) آغاز کرد. این شرکت دلیل موفقیت خود را پافشاری بر چهار اصل اولیه کیفیت، عملکرد، نوآوری، و طراحی میداند.

این شرکت در ابتدا فعالیت خود را از یک کارگاه چاقو سازی در سال ۱۸۸۴ و در شهر Ibach-Schwyz  (نام شهری در کشور سوئیس) آغاز کرد. این شرکت دلیل موفقیت خود را پافشاری بر چهار اصل اولیه کیفیت، عملکرد، نوآوری، و طراحی میداند.

برند ویکتورینوکس شهرت خود را مرهون طراحی و ساخت چاقو های ارتشی می باشد. این چاقو ها از بهترین نوع استیل تولید گردیده اند. ویکتورینوکس در سال ۲۰۰۵ میلادی توانست تنها رقیبش یعنی ونگر را به مالکیتش در آورد که این امر سبب شد که برای دومین بار ، تنها تولید کننده چاقو برای ارتش سوئیس گردد. برند ویکتورینوکس بزرگ ترین و پر فروش ترین تولید کننده و عرضه کننده چاقو های جیبی در دنیا می باشد.

ویکتورینوکس

ویکتورینوکس برندی سوئیسی و از بزرگترین برندهایی است که در حال حاضر و با قدمتی ۱۳۰ ساله در شش زمینه درحال فعالیت است :

۱- چاقوی نظامی ۲- ساعت ۳- پوشاک ۴- عطر ۵- چاقوهای خانه و آشپزخانه ۶- تجهیزات جانبی سفر مثل: ساک، چمدان، کیف، ترازوی مخصوص چمدان، قفل چمدان، چتر، کاور کارتهای ID

شرکت ویکتورینوکس در سال ۲۰۰۱ اولین خط تولید لباس خود را در ایالات متحده آمریکا و اولین فروشگاه ویکتورینوکس در منطقه سوهو (Soho) در نیویورک راه اندازی و افتتاح گردید . در این فروشگاه کالاهای شرکت در هر ۵ زمینه فعالیت کمپانی به غیر از عطر به فروش میرسید.

یکی از جالبترین محصولات این شرکت، محصولات چند کاره یا مولتی تولز میباشد.
این ابزارهای چندکاره با کیفیت بسیار بالایی ساخته میشوند

تفاوت یک چاقوی ویکتورینوکس با یک چاقوی تاشوی ساده جیبی

چاقوهای ویکتورینوکس با چاقوهای سنتی جیبی تفاوت بسیار زیادی دارند، در حالی که یک چاقوی سنتی فقط یک یا دو تیغه چاقو دارد، یک چاقوی سوییسی ممکن است بیش از ۱۰ ابزار مختلف از جمله چاقوهای متفاوت را در خود جای داده باشد.

مزایا و معایب زیادی میان یک چاقوی سنتی و یک چاقوی سوییسی وجود دارد، مزیت اصلی ویکتورینوکس ها مجهز بودن به بیش از چند ابزار متفاوت است، بسته به نوع چاقوی شما اگر گاهی نیاز به اره کردن داشته باشید، به راحتی اره خواهید کرد، اگر گاهی نیاز به پیچ کردن داشته باشید، به راحتی و با یک اشاره پیچ‌گوشتی شما در دسترس است، اما در نقطه مقابل، یک چاقوی سنتی ممکن است تیغه ای بزرگتر و محکم تر از چاقوهای سوییسی داشته باشد.

همچنین چاقوهای تکی معمولا از آلیاژ محکمتری ساخته شده اند، این به معنای کند بودن چاقوهای سوییسی نیست، اما آنها معمول زودتر از چاقوهای متداول کند میشوند و شما نیاز خواهید داشت در فاصله های زمانی کوتاه تری چاقوی خود را تیز کنید.

چگونه یک انتخاب درست از میان انواع چاقوها داشته باشیم؟

ویکتورینوکس

برای انتخاب یک چاقوی مناسب شما فقط کافی است دو چیز را مد نظر قرار دهید، علت کم بودن و راحت بودن کار شما انواع بسیار زیاد و متفاوت تولیدی این نوع چاقو میباشد، شما تقریبا برای هر کاری چاقوی مورد نظر خودرا پیدا خواهید کرد!

  1. شرایطی که میخواهید در آن از چاقوی سوییسی خود استفاده کنید
  2. اندازه و وزن مناسب چاقو برای جیب و یا محلی که میخواهید آنرا حمل کنید

شرایطی که میخواهید در آن از چاقوی خود استفاده کنید، علت اصلی خرید شما خواهد بود. اگر زیاد به کمپینگ میروید و در طبیعت به سر میبرید، همراه داشتن اره و سنباده و سوزن، در کنار چاقوی جیبی به کمک شما خواهد آمد، اما اگر سفرهای شما با وسیله مانند دوچرخه میباشد، قطعا یک چاقو با انواع آچار و پیچ‌گوشتی‌ها و همچنین انبردست بیشتر به کار شما خواهد آمد، یا اگر برای استفاده در خودروی شهری خود میخواهید از آن استفاده کنید، داشتن چراغ قوه در کناری قیچی و انبردست و پیچ‌گوشتی های سایز بزرگ به کار شما می‌آید.

همه این کاربردها چیزهایی است که ویکتورینکوس قبلا راجع به آن فکر کرده، اگر برق کار هستید برای شما یک چاقو با ابزار مورد نیاز مثل سیم لخت کن و آچار آماده شده تا بیشترین استفاده را برای شما داشته باشد.

در مورد اندازه و وزن چاقو که مهمترین فاکتور خرید شما بعد از کاربرد آن است باید به توانایی حمل خود و راحتی آن برای شما دقت کنید. شما قرار است یک چاقوی جیبی داشته باشید که همه جا در دسترس و همراه شما باشد، اگر لباس شما نمیتواند بیشتر از چهار ابزار را حمل کند باید که چاقویی کمتر از چهار ابزار تهیه کنید یا اگر قصد دارید چاقوی خود را در صندوق خودروی خود قرار دهید میتوانید یک چاقو با کارایی بیشتر داشته باشید.

این مطالب را هم بخوانید
معرفی و خرید بهترین عصای کوهنوردی 2020

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.